برای اینکه جهش شغلی داشته باشید رئیس مناسبی برگزینید

برای اینکه در شغلی که دارید به سرعت رشد کنید باید رئیس مناسبی برای خود برگزینید. یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی که می‌گیرید هم همین تصمیم است. انتخاب رئیس مناسب می‌تواند در شغل‌تان به شما کمک کند و همچنین بیشتر از هر اقدام دیگری باعث می‌شود که بیشتر حقوق بگیرید و سریع‌تر ارتقا پیدا کنید. در حقیقت باید به وارد شدن به یک حرفه همانند یک وصلت کاری نگاه کنید که در آن رئیس‌تان همسر کاری‌تان است. او تاثیر بسیار زیادی روی میزان حقوق‌تان، اینکه چقدر از کارتان لذت می‌برید، اینکه با چه سرعتی ارتقاء پیدا می‌کنید سرعت ترقی‌تان و تمام بخش‌های دیگر زندگی کاری‌تان خواهد داشت.

زمانی که به دنبال کار هستید باید مصاحبه دقیقی با رئیس‌تان داشته باشید تا مطمئن شوید از همان افرادی باشد که از کار کردن با آنها لذت خواهید برد. شخصی باشد که به او احترام بگذارید و ستایش‌اش کنید. کسی باشد که دوست و پشتیبان شما باشد و بتوانید به او تکیه کنید تا به شما کمک کند در مسیر شغلی‌تان با بالاترین سرعت ممکن پیشرفت کنید.

بهترین رئیس‌ها ویژگی‌های خاصی دارند. اول اینکه بسیار درستکار هستند. وقتی قولی می‌دهند، به آن عمل می‌کنند. وقتی می‌گویند کاری را انجام خواهند داد، دقیقاً طبق گفته شان عمل می‌کنند. وقتی به شما قول می‌دهند در حقوق‌تان تجدید نظر یا مبلغی به حقوق‌تان اضافه کنند، در همان زمانی که قولش را داده‌اند آن را عملی می‌کنند.

بهترین رئیس‌ها هنگامی که وظایف کاری‌تان را برای‌تان شرح می‌دهند بسیار روشن و واضح صحبت می‌کنند. بهترین رئیس‌ها در مورد کارمندان‌شان بسیار با ملاحظه و مهربان هستند. درست به همان اندازه که به عنوان یک کارمند به شما اهمیت می‌دهند دوست دارند درباره زندگی شخصی، خانواده، همسر و فرزندان‌تان بدانند. می‌خواهند درباره چیزهایی بدانند که برای‌تان اهمیت دارد و روی احساس و تفکرتان در محل کار تاثیرگذار است. البته به این معنا نیست که یک رئیس خوب مثل پدر یا مادر معنوی و یا دایه شما است، بلکه یک رئیس خوب به شما به عنوان یک انسان کاملی نگاه می‌کند که یک زندگی جدا از زندگی کاری هم دارد.

همیشه می‌توانید کیفیت رابطه‌تان با رئیس‌تان را با این محک تشخیص بدهید که چه اندازه راحت می‌توانید در مورد مسائلی که ناراحت‌تان می‌کند با او صادقانه، بی پرده و رک صحبت کنید. وقتی می‌بینید که رییس‌تان دارد وارد می‌شود، به جای اینکه احساس اضطراب و نا امنی کنید، احساس خوشحالی و راحتی می‌کنید. شاید بهترین محک این باشد که وقتی با رئیس خوبی کار می‌کنید، در محل کار زیاد می‌خندید، اوقات خوشی را می‌گذرانید و به عنوان یک کارمند و به عنوان یک شخص، احساس می‌کنید ارزشمند و مهم هستید.

کار کردن برای یک رئیس عالی، یک راه عالی است برای اینکه بیشتر حقوق بگیرید و سریع تر ترقی کنید، و خوب است بدانید که از این رئیس‎های عالی به وفور وجود دارد.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
29 + 19 =


فهرست
error: Content is protected !!