برای پیشرفت سریع شغلی صنعت مناسب و شرکت مناسب را انتخاب کنید

همانگونه که می‌دانید برخی از صنایع در حال رشد و توسعه هستند و هزاران نفر نیروی کار را جذب خود می‌کنند. این صنایع به ویژه در زمینه تکنولوژی‌های پیشرفته، فرصت‌های استثنایی برای مردان و زنانی فراهم می‌کنند که دوست دارند سریع تر از افراد معمولی پیشرفت کنند.

همزمان با این پیشرفت‌ها بسیاری از صنایع دیگر یا در جا می‌زنند یا عملا در حال نزول هستند. این صنایع هم نیروی کار جدید استخدام می‌کنند تا جایگزین نیروهایی شوند که از دست داده‌اند؛ اما در اثر اتوماسیون، تغییرات در حوزه فناوری، تغییر اولویت‌های مشتری و رقابت شدید، احتمال اینکه این صنایع در سال‌های آینده رشد بکنند، بسیار کم است.

پس اولین کارتان این است که در ابتدا، صنایعی که در حال رشد سریع هستند را از صنایعی که رشد آهسته‌ای دارند تفکیک کنید. پیشرفتی که می‌توانید از لحاظ حقوق بیشتر و ترقی سریع‌تر در یک صنعت با رشد سریع طی دو سال کسب کنید، بیشتر است از پیشرفتی که طی پنج یا ده سال در یک صنعت با رشد کند خواهید داشت.

 خودتان را به صورت یک منبع با ارزش (همانند پول) ببینید و بازار را به صورت مکانی ببینید که می‌خواهید توانایی‌ها و مهارت‌هایتان را در آن سرمایه‌گذاری کنید تا بیشترین بازده را از انرژی ذهنی، احساسی و فیزیکی‌تان صرف شده به دست آورید. هنگامی که صحبت از اختصاص دادن زندگی و کارتان به یک شرکت به خصوص در یک صنعت به خصوص می‌شود کاملاً خودخواه باشید.

هرگاه کار مناسب را در شرکت مناسب پیدا کردید، با تمام قلب و جان‌تان بکوشید که آن کار را عالی به انجام برسانید. این کار باعث می‌شود در موقعیتی عالی قرار بگیرید تا بیشتر حقوق گرفته و سریع‌تر پیشرفت کنید.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Solve : *
18 − 11 =


فهرست
error: Content is protected !!